۱۴۰۱/۱۱/۱۲
.
login logo
خورد و خوراک و تفریح در میلانshare in fbshare in liبه اشتراک بگذارید:

خورد و خوراک و تفریح در میلان :

چنانچه بر سنگینی دروس دانشگاهی تان فائق آمده و می خواهید کمی به فراغت بپردازید ، پیشنهاد میکنیم تفرج گاه ها و مراکز تفریحی زیر را در نظر بگیرید .

خورد و خوراک :

·        ناویلیو گرنده Naviglio Grande

ناویلیو به مجموعه ی دو کانال گفته می شود که سال ها پیش لئوناردو داوینچی برای آب رسانی به شهر میلان طراحی کرد . این دو کانال وظیفه ی انتقال آب از رودخانه ی تیچینو به میلان را بر عهده داشتند . امروزه حاشیه ی این کانال ها با سنگ فرش قدیمی خود ، پذیرای هزاران هزار شهروند است که برای پیاده روی و صرف غذا در رستوران های اطراف ناویلیو به این منطقه می آیند . شما می توانید ضمن پیاده روی بر روی سنگفرش و لذت بردن از مناظر کانال ، یکی از رستوران های واقع در حاشیه ی کانال را انتخاب کرده و بهترین غذاهای مخصوص این شهر را میل نمایید . علاوه بر آن گزینه های دیگری نیز پیش روی شماست : رستوران های بوفه باز که معمولا از ساعت 7 شب با مبلغی بین 8 تا 10 یورو ، میزبان شما هستند و شما می توانید تا نیمه شب به هر میزان که بخواهید از غذها و اسنک های این رستوران ها استفاده نمایید . اگر هم میل به صرف غذا ندارید ، می توانید وارد یکی از بستنی فروشی های قدیمی آن اطراف شوید و از طعم بی نظیر بستنی های ایتالیایی لذت ببرید .

نکته ی مهم در انتخاب این منطقه برای تفریح و صرف غذا این است که با توجه به تنوع رستوران ها و اغذیه فروشی های موجود ، شما با هر سطح اقتصادی می توانید راضی به خانه برگردید . 


 

·        بررا و خیابان های اطراف آن Qaurtiere di Brera

محله ی بررا علاوه بر شهرتش به خاطر وجود آکادمی هنرهای زیبای بررا ، به دلیل وجود رستوران های معروف و قدیمی نیز معروف است . این رستوران ها در محدوده ی خیابان بررا و دیگر خیابان های اطراف ، انواع غذاهای اصیل ایتالیایی را به شما عرضه می کنند .

از دیگر جاذبه های این منطقه می توان به عتیقه فروشی ها و مزون های طراحی که ویترین خود را بر سنگفرش قدیمی این خیابان ها باز کرده اند اشاره کرد . علاوه بر آن در امتداد خیابان های عاری از وسایل نقلیه ، در هر گوشه و کناری یا نقاشی دوره گرد را می بینید که با تکیه دادن تابلوهای خود به دیوار ، هنر خود را به رهگذران عرضه می کند ؛ یا فالگیری را که نشسته پشت میزی با رومیزی قرمز ، در ازای دریافت مبلغی سرنوشت شما را می خواند .  

·        میدان دومو و پیراشکی فروشی معروف لویینی Panificio Luini

اگر در محدوده ی مرکز تاریخی شهر هستید و می خواهید همان طور قدم زنان طعم یک پیراشکی سنتی ایتالیایی را بچشید ، ما به شما پیراشکی فروشی قدیمی لویینی را پیشنهاد می کنیم . این پیراشکی فروشی که در یکی از خیابان های باریک منتهی به میدان دومو قرار دارد ، از سال 1888 به روی عابران باز است و در آن علاوه بر انواع شیرینی جات ، پیراشکی سنتی میلان با انواع طعم ها نیز سرو می شود . این پیراشکی ها که به پنزروتی ( Panzerotti ) معروف هستند ، در تمام طول روز عابران را از گوشه و کنار مرکز شهر به این فروشگاه می کشانند . به طوری که همواره صفی طولانی جلوی این پیراشکی فروشی برقرار است .


·        طعم آشپزی ایرانی در قلب میلان

اگر از غذاهای ایتالیایی خسته شده اید و میل به خوردن یک غذای اصیل ایرانی دارید ، شهر میلان گزینه های گوناگونی را پیش پای شما می گذارد :

-        رستوران دارچین : یک رستوران دانشجویی کوچک در نزدیکی پردیس بوویزا (Bovisa ) پلی تکنیک که آخر هفته ها منوی چلوکباب با قیمت های دانشجویی دارد .

نشانی : Via Giuseppe Andreroli n.9

-        رستوران رد رز : رستورانی سنتی در یکی از مناطق قدیمی میلان

نشانی : Via Tortona n.20

-        فروشگاه و رستوران زعفران : این رستوران کوچک که در ابتدا به صورت یک فروشگاه مواد غذایی ایرانی افتتاح شد ، از حدود یک سال پیش با انجام پاره ای تغییرات به سرو غذا و به ویژه انواع کباب نیز می پردازد .

نشانی : Via Tito Livio n.22
ideh nama
کلیه حقوق اطلاعات این سایت برای موسسه تکیه گاه دانش محفوظ می باشد
contact us :

(4 خط) 88207093

09199090441
contact us : tkdanesh@gmail.com