۱۴۰۱/۱۱/۱۲
.
login logo
جاذبه های توریستیshare in fbshare in liبه اشتراک بگذارید:
 

 

جاذبه های توریستی 

      کلیسای جامع میلان ( Duomo di Milano ) :

 

کلیسای دوموی میلان ( که تلفظ صحیح آن دوئومو می باشد ) ، معروف ترین اثر معماری دوران گوتیک در ایتالیاست . این کلیسا که ساخت آن حدود پنج قرن به درازا کشیده و در سال 1805 میلادی به اتمام رسیده ، چهارمین کلیسای بزرگ اروپا بعد از کلیساهای سن پیتر رم ، سن پل لندن و کاتدرال سویل است . این کلیسا با میدان بزرگ جلوی آن ، هر روزه میزبان هزاران گردشگر از سراسر دنیاست که این مکان را به عنوان نخستین مقصد گردشگری خود در میلان برمی گزینند . شما برای ورود به این کلیسا نیاز به تهیه ی بلیت ندارید ؛ اما چنانچه تمایل دارید نگاهی کلی بر نمای شهر میلان از فراز این کلیسای صد متری داشته باشید ، می توانید یکی از دو راه زیر را انتخاب کنید : پرداخت 12 یورو و استفاده از آسانسوری که شما را مستقیم به پشت بام کلیسا می برد و یا پرداخت 9 یورو برای بالا رفتن از پله ها . 

 

 

   گالری ویتوریو امانوئله دوم ( Galleria Vittorio Emanuele II ) :

گالری ویتوریو امانوئله بازاری سرپوشیده است که میدان دومو را به میدان اسکالا وصل می کند . این بازار ، با کف موزاییک کاری شده و سقف گنبدین خود که از شیشه و چدن ساخته شده و در نوع خود منحصر به فرد است ، محل فروشگاه های برندهای معروف اروپایی همچون لویی ویتون و پرادا می باشد . 

 

  

       تئاتر اسکالا ( Teatro alla Scala ) :

 

 

 

به جرات می توان گفت تئاتر اسکالای شهر میلان ، معروف ترین در نوع خود است . این تئاتر در نزدیکی میدان دومو و گالری میلان قرار دارد . هر ساله گروه های معروف موسیقی و تئاتر از سراسر دنیا در این سالن به اجرا می پردازند . علاوه بر آن ، نمای داخلی این سالن ، خود به تنهایی می تواند هر چشمی را خیره ی خود سازد .

 

 

 

 

 


 

 

 

 

           قلعه ی اسفورزسکو ( Castello Sforzesco ) :

قلعه ی اسفورزسکو ، یکی از مهم ترین نمادهای تاریخی شهر میلان است . این قلعه در قرن چهاردهم میلادی به دستور دوک اسفورزی میلان برای حفاطت از شهر ساخته شد . خاندان اسفورزی ،  خانواده ای هنردوست بودند . همین خاندان بود که لئوناردو داوینچی را از فلورانس به میلان دعوت کرد و در همین قلعه ، آتلیه ای را برای او برپا نمود . شاید اگر خاندان اسفورزی و قلعه ی اسفورزسکو نبودند ، رد پای داوینچی تا این حد در این شهر پر رنگ نمی بود .

 

 

 

 

 
کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه و نقاشی شام آخر ( Santa Maria delle Grazie,Cenacolo) 

این کلیسای بسیار زیبا ، در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده و مهم ترین دلیل معروفیت آن ، نقاشی شام آخر اثر معروف لئوناردو داوینچی است که در صومعه ای در کنار این کلیسا قرار دارد . برای بازدید از نقاشی شام آخر ، باید از حدود سه ماه قبل بلیت رزرو کرد . چرا که درخواست ها برای بازدید از این اثر بسیار زیاد است و از طرفی فضای کوچک اتاقی که اثر بر روی دیوار آن خلق شده و خطر آسیب دیدن آن ، محدودیت های زیادی را برای تعداد افراد بازدید کننده در یک زمان مشخص ایجاد کرده است .
 گورستان تاریخی میلان ( Cimitero Monumentale ) : 

 
از دیگر جاذبه های شهر میلان ، گورستان قدیمی این شهر در مرکز تاریخی شهر است که محل دفن بسیاری از افراد سرشناس ایتالیاست و مجسمه های ساخته شده برای هر فرد به اقتضای شغل و مرتبه ی اجتماعی او ، باعث منحصر به فردی این گورستان شده است . این گورستان عظیم مملو از معابد به سبک یونانی ، ستون های هرمی شکل سنگی ، مجسمه ها ، مقبره ها و بناهای جذاب معاصر و کلاسیک است .

 

 

 

 طاق صلح ( l’Arco della Pace ) :

دستور ساخت این طاق که در ابتدا طاق نصرت خوانده می شد، در قرن نوزدهم و پس از فتح میلان به دست ناپلئون داده شد . اما ساخت آن نیمه کاره ماند تا این که پس از شکست ناپلئون به دست متفقین ، امپراطور اتریش دستور ادامه ی ساخت آن را و این بار با نام " طاق صلح " صادر کرد . این طاق زیبا که شباهت زیادی با طاق نصرت پاریس دارد ، در پارک سمپیونه ( Sempione ) و درفضای پشت قلعه ی اسفورزسکو ساخته شده .

 

 


موزه و ورزشگاه سن سیرو ( San Siro Stadio ) :

 ورزشگاه سن سیرو بزرگ ترین ورزشگاه کشور ایتالیا و یکی از بزرگ ترین ها در اروپاست . این ورزشگاه نمادی از شهر میلان است . اهمیت سن سیرو به چیزی فراتر از فوتبال باز می گردد . از برگزاری مسابقات مهم بوکس جهانی گرفته تا اجرای هنرمندان معروف موسیقی دنیا همچون باب مارلی می توان نام برد که به تنهایی جمعیتی بالغ بر 90هزار نفر را در خود جای داد .

 

 

 


  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ideh nama
کلیه حقوق اطلاعات این سایت برای موسسه تکیه گاه دانش محفوظ می باشد
contact us :

(4 خط) 88207093

09199090441
contact us : tkdanesh@gmail.com